Výchozím vyhledáváním v Locusu je online vyhledávání adres v Googlu. Locus nabízí i další metody a databáze vyhledávání (klepněte na v horní liště):
Locus si pamatuje naposledy použitou metodu vyhledávání a při následujícím hledání ji nabídne rovnou.
Locus využívá jako výchozí vyhledávač adres Google, lze využít také GraphHopper a Bing.
Výsledky vyhledávání se zobrazí v seznamu řazeném podle vzdálenosti položky od pozice uživatele. Pokud je výsledek hledání pouze jeden, je zobrazen přímo na mapě.
Výběr výchozího vyhledávače adres lze změnit v nastavení Locusu >>
Locus umí vyhledávat offline adresy pouze v LoMapách, které máte stažené v telefonu (počínaje jejich verzí 2016/04/01). Pokud je seznam map k vyhledávání prázdný, zřejmě nemáte žádnou LoMapu staženou, nebo je neaktuální - stahujte a aktualizujte v Locus Obchodě.
Klepnutím na zobrazíte danou položku (město, ulici) přímo na mapě.
Posune kurzor na vámi definované místo na mapě. Polohu můžete definovat mnoha různými způsoby:
Pro další možnosti vyhledání polohy klepněte na . Zde si můžete nastavit základní vyhledávací moduly, a také využít volič pozice:
Seznam naposledy hledaných míst a pozic pro opakované vyhledávávní.
Tato funkce vyžaduje instalaci doplňku Locus Contacts
Využijte, když chcete na mapě zobrazit adresy vašich kontaktů v telefonu. Locus Map projde váš adresář, vyfiltruje položky s přiloženými adresami a seřadí je do tabulky, kde můžete vybrat položky k zobrazení na mapě. V případě, že má kontakt dvě adresy, obě jsou zobrazeny.
Vyhledávajete body ve vlastní databázi v Locusu.
Ve výchozím nastavení Locus vyhledává body, ležící nejblíž vaší aktuální polohy. Stačí klepnout na .
Pro úpravu vyhledávání přidejte další parametry:
Výsledky jsou řazeny podle vzdálenosti od aktuální pozice uživatele v tabulce podobné Správci bodů- zde můžete vybrat body pro zobrazení na mapě, invertovat výběr apod.
Pro vyhledávání a procházení budů v LoMapách využijte Body zájmu.
Vyhledávání ve vlastní databázi tras v Locusu.
Výsledky jsou řazeny podle vzdálenosti od aktuální pozice uživatele v tabulce podobné Správci tras- zde můžete vybrat trasy pro zobrazení na mapě, invertovat výběr apod.
Locus Map spolupracuje s mnoha externími aplikacemi a jejich vlastními online/offline databázemi. Zde je možné začít vyhledávat právě v těchto databázích bez nutnosti externí aplikaci spouštět z menu aplikací vašeho zařízení.
Typickým příkladem může být vyhledávání nejbližších keší doplňkem Geocaching4Locus.
Vyhledávejte v externích databázích - Wikipedia, What3words a GeoNames/GNS.
K dispozici pouze ve verzi Locus Map Pro.
Wikipedia je volně přístupná a volně upravovatelná internetová encyklopedie, podporovaná a hostovaná nadací Wikimedia. Každý, kdo má přístup ke jejich stránkám a postupuje podle pravidel, může editovat většinu záznamů. Wikipedia je řazena mezi deseti nejpopulárnějšími weby světa a představuje největší a nejpopulárnější obecné referenční dílo na internetu.
Locus Map umí vyhledávat v jejích odkazech, které jsou georeferencovány, tzn. nesou informaci o poloze:
Výsledky se řadí do tabulky bodů. Mohou být zobrazeny na mapě nebo importovány pro pozdější použití. Spolu s body se ukládá také URL odkaz na příslušný článek na Wikipedii.
Ani zobrazené, ani importované body neobsahují plné texty příslušných článků encyklopedie, pouze odkazy na ně. Ukládání článků Wikipedie do offline módu není možné.
Nejjednodušší a nejlépe zapamatovatelný souřadnicový systém na světě. Celý povrch Země je rozdělen na čtverce 3×3 metry. Každý čtverec je určen unikátní kombinací tří slov. Vložte tři slova a zobrazte místo na mapě:
Čeština zatím není podporována.
Obě služby obsahují rozsáhlé databáze bodů zájmu a turisticky atraktivních míst:
Locus Map pracuje s oběma databázemi v jednom dialogovém okně:
Tip na offline vyhledávání:
Obě služby nabízejí volně stažitelné datové soubory, které lze rozbalit do adresáře Locus/data/geonames. Soubory se pak objeví v okně vyhledávání GeoNames. Vyberte je a vyhledávajte offline.