User Tools

Site Tools


cz:manual:user_guide:points:locus_maps_pois

This is an old revision of the document!


LoPointy (BETA)


Tato funkce je ve vývoji.

Základem vektorových LoMap jsou data OpenStreetMap, která jsou vykreslována přímo v aplikaci za pomoci nástroje MapsForge. Mapy pokrývají celý svět, jsou dostupné v balíčcích po jednotlivých státech či menších regionech a lze je zakoupit a stáhnout pro použití offline.

Databáze zájmových bodů OpenStreetMap je nedílnou součástí LoMap. V Locusu lze tyto body zobrazovat nejen nad LoMapami, ale také nad jinými mapami stejné oblasti, kterou pokrývají stažené LoMapy. Navíc lze s body pracovat samostatně - lze je prohlížet nebo vyhledávat.

Obrazovka LoPointů

  • Menu > Další funkce > Body zájmu (BETA)
  • horní lišta
    • - detekce počtu vybraných (na mapě zobrazených) bodů, klepnutím body z mapy odstraníte.
    • - ovládání zobrazení všech dynamických LoPointů na mapě
  • LoMapa - vyberte soubor pro odpovídající území. Je možné vybrat pouze jeden.
  • Body v okolí - zobrazí seznam všech nejbližších bodů napříč všemi složkami
  • Hledej - fultextové vyhledávání bodů. Vložení prvních písmen již zobrazí výsledky, které mohou být dále zpřesňovány.
  • seznam složek a podsložek s body - ubytování, finanční a poštovní služby, kultura a cestování, veřejné služby, turistika a cyklistika, příroda, první pomoc a zdraví, posvátná místa, jídlo a pití, nakupování, volnočasové aktivity, auto služby a doprava

Prohlížení

Databázi tvoří struktura složek s body různých kategorií, např. ubytování, peněžní a poštovní služby, kultura, turismus atd.. Každá kategorie je dále rozdělena a navíc obsahuje parametr “v okolí”, jenž umožňuje prohlížet body v okolí aktuální pozice uživatele.

Všechny body vybrané složky lze vysvítit na mapě klepnutím na tlačítko v horní liště (indikující počet vybraných bodů): Výběr jednotlivého bodu zobrazí okno s podrobnými informacemi. Body ve složkách jsou vždy řazeny podle vzdálenosti od aktuální pozice středového kurzoru nebo od aktuální GPS pozice uživatele, pokud je lokalizován a mapa vycentrována.

Body zájmu nelze z LoMap importovat, lze pouze zvýraznit jejich zobrazení na mapě.

Vyhledávání

V LoPointech lze fulltextově vyhledávat. Např. klíčové slovo “hospoda” zobrazí všechny body, které mají slovo v názvu, popisu i v označení kategorie.

Deaktivace

Všechny LoPointy lze deaktivovat - skrýt na mapě. Na mapě zůstanou jen pasivní mapové značky, které jsou součástí původní kresby. Klepněte na v horní liště a odšktněte Zobrazit na mapě.

Databázi LoPointů (nazevmapy.osm.db) lze použít, pouze pokud je v adresáři /mapsVector přítomen také odpovídající mapový soubor LoMaps (nazevmapy.osm.map). Pokud je tento soubor odstraněn např. z důvodu úspory místa po použití jiných map, nelze LoPointy inicializovat.

cz/manual/user_guide/points/locus_maps_pois.1575040228.txt.gz · Last modified: 2019/11/29 15:10 (external edit)