User Tools

Site Tools


cz:manual:faq:gps_lost_fix_android6

Proč Locus ztrácí GPS signál nebo je kompletně vypnut, když telefon přejde do stand-by módu


Stále více uživatelů Locusu nám hlásí problém se ztrátou GPS signálu nebo ukončením činnosti Locusu při záznamu trasy, když jejich smartphone přešel do režimu stand-by, přestože je Locus nastaven na využívání GPS i při zhasnutém displeji. Všechna oznámení se týkají zařízení na Androidu 5 a vyšším.

Systémová optimalizace využití baterie

Nejpravděpodobnější příčinou problému bývá některý z úsporných programů nebo nastavení na optimalizaci výkonu operačního systému. Tyto spořiče a optimalizátory baterie se mohou u různých výrobců nazývat různě. Módy na úsporu baterie zpravidla brání zařízení v přístupu do datové sítě a vypínají jeho senzory, včetně jednotky GPS - tyto módy mohou přebít nastavení Locusu.

Pokud zaznamenáte problémy se ztrátou GPS signálu ve stand-by módu i při záznamu trasy, prosíme zkontrolujte nastavení optimalizace baterie vašeho telefonu nebo tabletu. Buď je vypněte úplně, nebo udělte Locusu výjimku, pokud to systém umožňuje. Zde jsou instrukce k řešení u několika zařízení:

HTC

Vypněte Standard/Extreme Power Saving Mode nebo udělte Locusu výjimku.

Samsung

 • Android 6+ - systémové nastavení > baterie > úsporný režim OFF + využití baterie > tlačítko “další” (tři tečky) v horní liště > Optimalizace využití baterie > klepněte na “Aplikace bez optimalizace” a vyberte “všechny aplikace” - zde najděte Locus a vypněte pro něj optimalizaci.
 • Android 7 - Aplikace > …(menu) > Spec. přístup > Optimalizovat využití baterie → (šipka dolů) Všechny aplikace → vyhledejte Locus a přepínač dejte do polohy vypnuto.
 • Android 9 - Nastavení > Aplikace> …(menu) > Spec. přístup > Optimalizovat využití baterie → (šipka dolů) Všechny aplikace → vyhledejte Locus a přepněte spínač do polohy vypnuto.

Huawei/Honor

V závislosti na typu přístroje, verzi operačního systému Android a nadstavby EMUI doporučujeme vyzkoušet následující postupy:

 • Nastavení > Aplikace > Pokročilé > Ignorovat optimalizaci > Všechny aplikace > deaktivovat optimalizaci pro Locus Map Free/Pro
 • Nastavení > Aplikace > tlačítko Nastavení > Speciální přístup > Ignorovat optimalizace > Locus Map Free/Pro > povolit
 • Nastavení > Baterie > 'deaktivovat' všechny úrovně úsporného režimu
 • Nastavení > Baterie > tlačítko nastavení > 'deaktivujte' uzavírání aplikaci se zvýšenou spotřebou
 • Nastavení > Baterie > Zavírat aplikace po uzamčení displeje > 'deaktivujte' pro Locus Map Free/Pro a příslušné doplňky, např. Geocaching4Locus.

Zde je také pár tipů z helpdesku Stravy »

Huawei/Honor Android 8+

 • Nastavení > Aplikace > tlačítko nastavení > Zvláštní přístup > Ignorovat optimalizace > Locus Map Free/Pro > Povolit
 • Nastavení > Baterie > 'deaktivovat' úsporný mód, 'deaktivovat' Ultra úsporný mód
 • Nastavení > Baterie > Spouštění aplikací > 'deaktivovat' automatiku a aktivovat všechny tři manuální nastavení

V Locusu dosahujeme lepších výsledků, pokud je v nastavení > GPS a senzory > Poloha s podporou služeb Google vypnutá.

Sony

Nepoužívejte režim STAMINA

Nexus

Vypněte Spořič baterie, optimalizace baterie nebo udělte Locusu výjimku.

Xiaomi

 • přístroje s Androidem starším než 6.0 - deaktivujte Standard/Advanced Power Saving Mode
 • přístroje s Androidem 6+ (MIUI 8)
  • Optimalizace > Baterie > Spořič baterie > VYPNOUT
  • Optimalizace > Baterie > Aplikace a úspora baterie > vyberte Locus Map > Žádné omezení
  • Optimalizace > Správa aplikací > Povolení > Automatické spuštění > zapněte pro Locus Map
  • Optimalizace > Baterie > ikona nastavení vpravo nahoře > Vymazat mezipaměť při zamknutí zařízení > NIKDY
  • Zamkněte Locus Map v paměti RAM, když jej chcete používat na pozadí: spusťte Locus Map > minimalizujte jej > otevřete správce RAM > stáhněte ikonu Locusu dolů a klepněte na ikonku zámku
  • Volitelné, pokud nic z výše zmíněných nepomáhá: Nastavení > Další nastavení > Možnosti pro vývojáře (jsou aktivovány, pokud párkrát klepnete na Informace o telefonu > verze MIUI) > vypněte optimalizaci RAM

Některá zařízení (např. Motorola) umožňují vyloučit službu určení polohy z optimalizace baterie. Více informací o možnostech deaktivace optimalizace baterie u dalších výrobců naleznete na stránce https://dontkillmyapp.com/.

Aplikace pro "úsporu" baterie

Na trhu jsou také aplikace třetích stran, které deklarují úsporu energie ve vašem telefonu.

Greenify

Greenify obsahuje speciální nastavení (označené jako pokusné), které vylepšuje úsporné strategie Androidu 6. Tyto strategie se nazývají “mělká hibernace” a “agresivní spánek”. Druhá zmíněná obsahuje také možnost vyloučení konkrétních aplikací z programu a z výše uvedených důvodů se nabízí Locus do tohoto seznamu zařadit také. Bohužel tohle vyloučení nefunguje a po 5 minutách po přechodu zařízení do tohoto módu je záznam trasy Locusu zrušen. Používání tohoto módu nebo ještě lépe celé aplikace proto nedoporučujeme.

Univerzální řešení?

Memory Locker

Nedávno jsme objevili utilitku, která dokáže zamknout Locus (a další aplikace podle vašeho výběru) v operační paměti RAM vašeho přístroje. Nazývá se Memory Locker a je ke stažení v obchodě Google Play. Otestovali jsme několik přístrojů a výsledky vypadají slibně. Nicméně jelikož se jedná o aplikaci třetí strany, nepřebíráme žádnou odpovědnost za a ani nemáme vliv na fukčnost aplikace.

GPS Locker

Tato aplikace je schopna udržet zapnutou GPS vašeho zařízení a operační systém ji nevypne - doporučujeme v případě, že Locus ztrácí GPS signál při provozu na pozadí a žádné z výše uvedených metod nepomáhají. Aplikace je k dispozici v Google Play Store >>


Pomohl vám tento článek? Pokud ano, prosíme o jeho hodnocení:

 stars  from 11 votes
cz/manual/faq/gps_lost_fix_android6.txt · Last modified: 2020/03/16 15:11 by mstupka