User Tools

Site Tools


cz:manual:faq:bt_sleep_issues

Problémy s výpadky Bluetoothu


Pokud ztratíte spojení se zařízením Bluetooth během záznamu trasy do cca tří hodin po startu, nejspíše je to problém s nastavením optimalizace baterie telefonu. Následující instrukce rovněž nepomohou, pokud máte problém s BT připojením mimo režim standby, tj. pokud máte obrazovku neustále rozsvícenou.

Základní opatření

 1. obzvláště vypněte optimalizaci baterie pro systémové služby Bluetooth, jak je popsáno ZDE >> (alespoň pro Android 6 a 7 na přístrojích Sony a Samsung) - budete potřebovat také zapnout zobrazení všech systémových služeb. Deaktivujte optimalizaci baterie pro následující služby:
  • Bluetooth MIDI Service
  • Bluetooth Sharing
 2. vyprázdněte dočasnou paměť a smažte data systémových služeb Android Bluetooth - nastavení > aplikace > 3-tečky > zobrazit systémové procesy:
  • Bluetooth MIDI Service
  • Bluetooth Sharing
 3. restartujte Android - problém by měl ve většině případů zmizet

Co dělat, když základní opatření nefungují?

Pokud máte stále problém s výpadky spojení s BT během delšího pobytu ve standby, můžete zkusit ještě následující kroky (bez záruky, že to zrovna ve vašem případě bude fungovat):

 • některé méně zdařilé úpravy Androida vypínají BT během kontroly profilů, ikdyž jsou tyto profily deaktivovány: odstraňte všechny profily “nerušit” z nastavení zvuků
 • také některé aplikace třetích stran, jako například “Tile” často vypínají BT běžící na pozadí

Třetí cesta - "Tasker"

Pokud selhává vše, co bylo zmíněno výše, zbývá ještě vyzkoušet chování BT při permanentně zapnutém displeji. Pro úsporu energie je ovšem potřeba zapínat displej každou hodinu právě předtím, než jde do standby Bluetooth:

 1. Instalujte aplikaci Tasker
 2. vytvořte interval o délce jedné hodiny
 3. a přidejte k němu akci zapnout displej - úkol > pluginy > secure settings > probudit zařízení > zapnout displej (pro přístup na Androidu 5+ k tomu potřebujete doplňkový plugin “Secure Settings”)
 4. přidejte notifikaci probudit displej %TIME pro potvrzení, že tato úprava funguje
 5. volitelně - pokud deaktivujete zámek obrazovky, spusťte nějakou aplikaci pro zámek displeje, aby zamezila vstupu na displej během ovládání displeje Taskerem
 6. volitelně - přidejte akci vypnout displej (zámek displeje), pokud nemáte nastaven timeout displeje

Toto opatření docela účinně brání vstupu systému Android do stavu hlubokého spánku a spotřebovává mnohem méně energie, než permanentně zapnutý displej.

Pokud máte problémy s vypínáním BT i s permanentně zapnutým displejem, příčina bude zřejmě v hardwaru, ve vašem prostředí nebo v anténě/vysílači/přijímači BT.

Pokud potřebujete další indformace, zkuste hledat ve fórech ZDE >> nebo ZDE >>

cz/manual/faq/bt_sleep_issues.txt · Last modified: 2018/08/22 15:49 by mstupka