User Tools

Site Tools


cz:manual:user_guide:maps_offline

Offline mapy


Všechny mapy, které jsou stáhnuty z online módu, získané mimo aplikaci Locus Map nebo z Locus obchodu jsou uvedeny v záložce Offline Správce map.

Záložka sestává z horní lišty s následujícími tlačítky a tabulky map:

 • Řazení:
  • Chytrý výběr - řazení LoMap podle států a regionů, ostatní mapy se řadí podle svých adresářů:
  • Poslední a nejbližší - řadí mapy do složek Naposledy použito a Nejbližší mapy. Nejbližší mapy Locus doporučuje podle výpočtu vzdálenosti mezi vaší GPS pozicí a středem mapového listu.
  • Adresáře - zobrazí všechny stažené mapy seřazené podle adresáře jejich uložení:
 • Akční menu - viz zde >>

Jak zobrazit offline mapu?

Offline mapy jsou seřazeny v tabulce pod lištou. Klepněte na název mapy a v případě, že se nacházíte v oblasti, kterou mapa pokrývá, mapa se zobrazí v hlavním mapovém okně Locusu. V opačném případě vás Locus upozorní, že se nacházíte vně mapy a nabídne vystředění mapy na displeji. Pokud je vám známo, že vaše pozice se nenachází na mapě a chcete si mapu pouze prohlížet, klepněte na akční menu a vyberte možnost Vycentruj mapu. Posune mapu tak, aby byl její střed umístěn na kurzoru displeje. Pokud chcete vystředit váš diplej na jinou oblast mapy, Locus Map nabízí možnost Nastavit nový střed mapy, který spustí volič pozice, nástroj s několika možnostmi předefinování středu mapy. Akční menu mapy obsahuje také:

 • Podrobnosti - zobrazují název mapy, její náhled (pouze v případě, že byla stažena Locusem), dostupná měřítka, datovou velikost mapového souboru v úložišti vašeho přístroje a případný popis
 • Re-inicializovat mapu - zvolte v případě, že mapa, získaná mimo Locus se nezobrazuje správně. Je ovšem nutné znát zdroj mapových dat.
 • Smazat - zvolte, pokud chcete uvolnit prostor v paměti telefonu. Mapa je smazána - Pozor! Krok je nevratný.

Jak je zmíněno již v kapitole o stahování online map, Locus Map ukládá stažené mapy do adresáře Locus/Maps. V záložce Offline se zobrazuje jednoduše jako Maps. Mapy jsou v něm řazeny podle abecedy.

Jak přidat offline mapu?

Zálohování map do cloudu

Narozdíl od LoMap, mapy některých našich komerčních mapových partnerů (např. SHOCartu, Swisstopo, Freytag&Berndt…) se stahují přímo z jejich serverů a každé takové stahování partner zpracovává jako nový nákup mapy. Tudíž celkem výrazně doporučujeme zálohovat zakoupené mapy hned po stažení. Můžete mapy uložit do PC nebo na jiné externí úložiště, ale nejpohodlnější a nejflexibilnější způsob je uložit je do cloudu.

Locus Map spolupracuje s cloudovými aplikacemi Dropbox a Google Drive.

Pokud potřebujete mapu zálohovat, klepněte na Zálohování v akčním menu mapy:
Průběh a výsledek zálohování se vam zobrazí v notifikačním centru:

Nastavení cloudového úložiště

Pokud zálohujete poprvé, je potřeba určit úložiště, kam mapy zálohovat:
Poté, co povolíte Dropboxu nebo Google Drivu pracovat s vašimi Locus soubory, vyberte složku:
Cloudové záložní úložiště je nastaveno:

cz/manual/user_guide/maps_offline.txt · Last modified: 2018/08/09 11:15 by mstupka