User Tools

Site Tools


cz:manual:user_guide:geocaching:about

Co je to geocaching?


Geocaching je celosvětová hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytých objektů, pokladů, zvaných cache (keš), o nichž jsou známy jen jejich geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické přijímače GPS nebo chytré telefony. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher nebo hezky česky “kačer”.

Keše jsou schovávány dalšími účastníky hry, souřadnice místa skrýše jsou zveřejněny na internetu. Souřadnice je potřeba přenést do ruční GPSky nebo aplikace v mobilu a pak nezbývá než se spolehnout na vlastní orientační smysl a schopnost pozorovat.

Členství

Souřadnice keší a další informace o nich jsou přístupné pouze registrovaným uživatelům některé z webových stránek věnovaných geocachingu. Takových je několik, ale nejznámější a nejlépe fungující s Locusem je www.geocaching.com.

Abyste mohli používat www.geocaching.com, potřebujete mít zde účet. Existují dva typy:

  • Základní členství - zdarma
  • Prémiové členství - placené (3 USD měsíčně)

Nejdůležitější rozdíl mezi členstvími je, že jako základní člen můžete v Locusu zobrazit pouze tradiční keše (nikoli multikeše nebo mysterky atd.) a stáhnout lze plné detaily pouze tří keší denně. A nezáleží, zda máte Locus Map Free nebo Pro verzi.

Nicméně existuje způsob (provozovatelem Geocaching.com neposvěcený), jak se dostat k plným atributům více jak tří keší, nebo stáhnout multikešeje. Pomocí jedné spolupracující aplikace.

Jak vytvořit účet u Geocaching.com?

  • vyplňte formulář a odsouhlaste podmínky použití
  • klikněte na Confirm.
  • pak by vám měl přijít e-mail s instrukcemi pro ověření.
  • klikněte na ověřovací odkaz v e-mailu nebo zkopírujte odkaz do okna prohlížeče a postupujte podle instrukcí
  • gratulujeme, úspěšně jste si vytvořili základní účet u Geocaching.com

Geocaching.com nabízí také registraci přes váš facebookový účet.

cz/manual/user_guide/geocaching/about.txt · Last modified: 2015/06/16 11:27 by mstupka