User Tools

Site Tools


cz:manual:user_guide:functions:share

Sdílet


Locus zde na jednom místě nabízí několik možností, jak sdílet vaši aktuální polohu nebo další obsah:

Moje poloha

Moje současná poloha

Nejrychlejší způsob, jak sdělit vašim přátelům, kde se právě nyní nacházíte. Locus zavolá všechny aplikace, které jsou schopny sdílet krátkou zprávu o vaší poloze, výběr je na vás. Zprávu lze pak ještě v dané aplikaci editovat.

Moje poloha LIVE

Pomocí této funkce můžete svou polohu sdílet průběžně v reálném čase s kýmkoli na světě, kdo má přístup k internetu. Posíláte totiž URL adresu, vedoucí na jednorázovou webovou stránku, zobrazující vaši polohu na mapě, obnovující se každých 15 sekund.

 • začněte tím, že vložíte vzkaz těm, kdo vás sledují (není povinné) a pak jen klepněte na tlačítko START.
 • vygeneruje se URL adresa, kterou můžete v následujícím dialogu zkopírovat do schránky nebo sdílet pomocí všech dostupných sdílecích služeb.
 • sdílený odkaz lze otevřít v jakémkoli internetovém prohlížeči. V menu vlevo se zobrazuje také okamžitá rychlost a nadmořská výška sledovaného .

Služba zatím funguje ve zkušební BETA verzi a lze ji zdarma používat po dobu 30 minut. Pokud se vám zalíbí, předplaťte si službu Live Tracking Premium v Locus Obchodě a sdílejte svoji polohu v reálném čase s přáteli bez časového omezení.

Sdílet polohu mapového kurzoru

Umístěte středový kurzor nad kterékoli místo na mapě a sdílejte jeho polohu:

Textová zpráva

 • Textová část - předvyplněná Locusem, obsahuje adresu, GPS souřadnice a je editovatelná.
 • + - přidá další upřesňující informace o poloze kurzoru:

  • Souřadnice (text) - hodnoty navíc, pokud jste je v textové části přepsali
  • Geohash (URL) - souřadnice jsou zakódované do krátké URL adresy, která se otevře na webu Geohash.org. Ten slouží jako rozcestník několika dalších služeb, zobrazujících polohu na mapě - OpenStreetMaps, GoogleMaps, Geocaching.com, poskytuje stáhnutí souboru GPX s polohou mapového kurzoru nebo export do zařízení Garmin.
  • Google Maps (URL) - přímý odkaz pozice do Google Maps
  • Přesnost - aktuální přesnost zaměření vaší polohy GPS jednotkou ve vašem mobilu
  • Nadmořská výška - vypočtená z dat GPS
 • modré tlačítko - potvrzuje akci a nabídne dostupné sdílecí služby - SMS, E-mail, Dropbox, Skype, Facebook atd.

Rychlé sdílení

 • Google Maps
 • Geohash

Přímo zavolá dostupné komunikační aplikace pro zaslání odkazů Google Maps nebo Geohash bez dalšího upravování.

Jiné mapové aplikace

Rychle sdílí pozici mapového kurzoru se všemi ostatními mapovými aplikacemi, nainstalovanýmni aktuálně v zařízení, např. s Mapami Google, navigacemi Waze, Sygic atd.

Facebook

Sdílí pozici středového kurzoru na mapě na vašem profilu na Facebooku. Vyžaduje přihlášení do Facebooku a potvrzení povolení Locusu přispívat na vaši zeď.

What3words

Sdílení polohy mapového kurzoru prostřednictvím trojslovného souřadnicového systému what3words. Je podporováno několik jazyků, bohužel zatím bez češtiny.

Speciální

Snímek obrazovky

Velmi jednoduchá metoda, jak poslat snímek obrazovky s mapou vašim známým. Funkce pořídí snímek celé mapové obrazovky Locusu bez tlačítek a panelů, ale se všemi mapovými objekty - trasami, body, keškami atd. Pak lze obrázek sdílet pomocí dostupných služeb.

Všechno jako KMZ

Vytvoří soubor .kmz, do kterého zabalí veškerý zobrazený obsah - mapu, trasy, body - pro zobrazení v kterékoli aplikaci s podporou kml/kmz (např. Google Earth) a uloží jej do složky Locus/export ve vašem zařízení:

Tlačítkem Sdílet zavoláte všechny dostupné služby pro sdílení souborů.

cz/manual/user_guide/functions/share.txt · Last modified: 2020/02/21 08:30 (external edit)