User Tools

Site Tools


cz:manual:user_guide:add-ons:wearforlocus

This is an old revision of the document!


Locus Map Watch


Co to umí?

Doplněk funguje jako externí zobrazovač Locusu, běžícího na mobilu nebo tabletu. Můžete pomocí něj pohodlně ovládat nejčastěji používané funkce aplikace přímo ze zápěstí:

  • zobrazovat, přibližovat a posunovat mapu a ukazovat vaši GPS pozici na ní
  • ovládat záznam trasy
  • umisťovat body na trase
  • zobrazovat statistiky trasy
  • navigovat po trase s vizuálními příkazy
  • ovládat aplikaci na dotykovém displeji i tlačítky hodinek

Aplikace komunikuje s Locusem v mobilu nebo tabletu pomocí bluetooth.

Nejčastější dotazy

Které hodinky byste doporučili pro Locus Map Watch?

Pro doplněk neexistuje žádný seznam oficiálně testovaných nebo podporovaných hodinek, nicméně Locus Map Watch by měl být kompatibilní se všemi hodinkami s operačním systémem Android Wear 1.x/2.x nebo Wear OS. Jelikož pravděpodobně plánujete používat WFLM při svých outdoor anebo fitness aktivitách, doporučili bychom zaměřit se spíš na odolnější modely se zabudovaným GPS, snímačem tepové frekvence a s dalšími hardwarovými funkcemi, které mohou být v budoucnu využity také naší aplikací, až rozšíříme její možnosti. Každopádně i v budoucnu budeme podporovat všechny hodinky na platformě Android Wear/Wear OS bez dalších požadavků na HW výbavu.

Chci si koupit chytré hodinky určitého typu/značky. Jak ověřím, že je s nimi Locus Map Watch kompatibilní?

Ověřte prosím ve specifikaci od výrobce, že hodinky fungují na operačním systému Android Wear nebo Wear OS. Doplněk by měl fungovat bez problému na kterékoli verzi tohoto OS.

Pozor na hodinky, které pracují s běžným operačním systémem Android - ten se značně liší od Android Wear/Wear OS a není s WFLM kompatibilní.

Jak nainstaluju Locus Map Watch na hodinky Samsung Gear S/Fit?

Bohužel, zatím nenainstalujete. Hodinky Samsung pracují na vlastním operačním systému Tizen, se kterým není doplněk kompatibilní. Pokud máte zájem o Tizen verzi, hlasujte pro ni na helpdesku Locusu>>. Pokud bude dostatečný zájem, vyrobíme doplněk i ve verzi pro Samsung Gear.

Moje hodinky pracují na operačním systému Android (nikoli Android Wear). Můžu na ně nainstalovat Locus Map Watch? Anebo je možné na hodinky instalovat přímo aplikaci Locus Map, ikdyž mají kruhový displej?

Bohužel doplněk Locus Map Watch je kompatibilní pouze s operačním systémem Android Wear/Wear OS. Nebude tedy fungovat na hodinkách s běžným Androidem.

Aplikaci Locus Map Free nebo Pro na takové hodinky sice nainstalujete, ovšem její použitelnost bude značně omezená kruhovým displejem - aplikace je optimalizována pro obdélníkové/čtvercové displeje.

Lze použít Locus Map Watch jako samostatnou aplikaci bez párovaného telefonu s Locusem?

WFLM zatím nefunguje jako samostatná aplikace. Pokud byste tuto možnost rádi využili v budoucnu, hlasujte pro ni na helpdesku Locusu >> a pokud možno popište funkce, které by samostatná aplikace měla podle vás umět.

Všechny doplňky je potřeba propojit s Locusem. Povolte propojení v nastavení Locusu > Různé > Propojit s doplňky.

cz/manual/user_guide/add-ons/wearforlocus.1540811516.txt.gz · Last modified: 2018/10/29 11:11 (external edit)