User Tools

Site Tools


cz:manual:faq:gps_lost_fix_android6

Proč Locus ztrácí GPS signál nebo je kompletně vypnut, když telefon přejde do stand-by


Stále více uživatelů Locusu nám hlásí problém se ztrátou GPS signálu nebo ukončením činnosti Locusu při záznamu trasy, když jejich smartphone přešel do režimu stand-by - s následkem přímých linek, tzv. “tětiv” místo přesně zaznamenaných tras. Co s tím?

Povolte Locusu permanentní přístup k GPS

Operační systém musí být nastaven tak, aby v případě běžícího Locusu nevypínal GPS v režimu standby (když je display vypnutý). Android 10 jde dokonce ještě dál:

Android 10

Tato verze OS rozděluje povolení k přístupu k GPS poloze na tři režimy:

 • zakázat - aplikace nemá vůbec přístup k poloze
 • pouze při používání aplikace - Locus Map může získat GPS polohu, pouze pokud je zapnutý displej a Locus je “používán”, tj. manipuluje se s ním přímo na displeji. Když se displej vypne, Locus polohu ztrácí a nemůže zaznamenávat trasu, navigovat, ani sdílet polohu v reálném čase přes Live tracking atd.
 • vždy - jediný režim, ve kterém může Locus Map pracovat korektně i na pozadí, takže prosím ZAPNĚTE TENTO REŽIM! Neznamená to, že Locus bude GPS využívat neustále - pouze když ji bude potřebovat, takže o nemějte starosti o spotřebu baterie.

Android 11

Tato verze operačního systému jde ještě dál. Oprávnění „po celou dobu“ není zahrnuto do systémových oprávnění aplikace. Můžete vybrat pouze „při používání této aplikace“ nebo „pokaždé se zeptat“:

Když spustíte Locus Map a nějakou funkci, která běží na pozadí (hlasová navigace, záznam trasy, live tracking…), Locus zobrazí povinné varování:
. Poté budete vyzváni k povolení trvalého přístupu k poloze v nastavení systému:

Toto nastavení však není trvalé. Pokud aplikaci nějakou dobu nepoužíváte (např. tři měsíce), „trvalé“ povolení přístupu k poloze je odebráno a musíte celou proceduru podstoupit znovu.

Vyjměte Locus z optimalizace baterie

Různé režimy úspory baterie a nastavení optimalizace výkonu vašeho telefonu mají zpravidla na svědomí uzavírání aplikací, které tyto systémy považují za nepoužívané nebo nadbytečné. A nezáleží na tom, že aplikace běží na pozadí na příkaz uživatele. Režim může mít různý název, záleží na výrobci či značce. Každopádně jsou zde dvě cesty, jak uzavírání zabránit - buď je vypněte úplně, nebo udělte Locusu výjimku, pokud to systém umožňuje.

Zde jsou instrukce k řešení u konkrétních značek:

HTC

Vypněte Standard/Extreme Power Saving Mode nebo udělte Locusu výjimku.

Samsung

 • Android 6+ - systémové nastavení > baterie > úsporný režim OFF + využití baterie > tlačítko “další” (tři tečky) v horní liště > Optimalizace využití baterie > klepněte na “Aplikace bez optimalizace” a vyberte “všechny aplikace” - zde najděte Locus a vypněte pro něj optimalizaci.
 • Android 7 - Aplikace > …(menu) > Spec. přístup > Optimalizovat využití baterie → (šipka dolů) Všechny aplikace → vyhledejte Locus a přepínač dejte do polohy vypnuto.
 • Android 9 - Nastavení > Aplikace> …(menu) > Spec. přístup > Optimalizovat využití baterie → (šipka dolů) Všechny aplikace → vyhledejte Locus a přepněte spínač do polohy vypnuto.

Huawei/Honor

V závislosti na typu přístroje, verzi operačního systému Android a nadstavby EMUI doporučujeme vyzkoušet následující postupy:

 • Nastavení > Aplikace > Pokročilé > Ignorovat optimalizaci > Všechny aplikace > deaktivovat optimalizaci pro Locus Map Free/Pro
 • Nastavení > Aplikace > tlačítko Nastavení > Speciální přístup > Ignorovat optimalizace > Locus Map Free/Pro > povolit
 • Nastavení > Baterie > 'deaktivovat' všechny úrovně úsporného režimu
 • Nastavení > Baterie > tlačítko nastavení > 'deaktivujte' uzavírání aplikaci se zvýšenou spotřebou
 • Nastavení > Baterie > Zavírat aplikace po uzamčení displeje > 'deaktivujte' pro Locus Map Free/Pro a příslušné doplňky, např. Geocaching4Locus.

Zde je také pár tipů z helpdesku Stravy »

Huawei/Honor Android 8+

 • Nastavení > Aplikace > tlačítko nastavení > Zvláštní přístup > Ignorovat optimalizace > Locus Map Free/Pro > Povolit
 • Nastavení > Baterie > 'deaktivovat' úsporný mód, 'deaktivovat' Ultra úsporný mód
 • Nastavení > Baterie > Spouštění aplikací > 'deaktivovat' automatiku a aktivovat všechny tři manuální nastavení

V Locusu dosahujeme lepších výsledků, pokud je v nastavení > GPS a senzory > Poloha s podporou služeb Google vypnutá.

Sony

Nepoužívejte režim STAMINA

Nexus

Vypněte Spořič baterie, optimalizace baterie nebo udělte Locusu výjimku.

Xiaomi

 • přístroje s Androidem starším než 6.0 - deaktivujte Standard/Advanced Power Saving Mode
 • přístroje s Androidem 6+ (MIUI 8+)
  • Optimalizace > Baterie > Spořič baterie > VYPNOUT
  • Optimalizace > Baterie > Aplikace a úspora baterie > vyberte Locus Map > Žádné omezení
  • Optimalizace > Správa aplikací > Povolení > Automatické spuštění > zapněte pro Locus Map
  • Optimalizace > Baterie > ikona nastavení vpravo nahoře > Vymazat mezipaměť při zamknutí zařízení > NIKDY
  • Zamkněte Locus Map v paměti RAM, když jej chcete používat na pozadí: spusťte Locus Map > minimalizujte jej > otevřete správce RAM > stáhněte ikonu Locusu dolů a klepněte na ikonku zámku
  • Volitelné, pokud nic z výše zmíněných nepomáhá: Nastavení > Další nastavení > Možnosti pro vývojáře (jsou aktivovány, pokud párkrát klepnete na Informace o telefonu > verze MIUI) > vypněte optimalizaci RAM
 • MIUI 12+
  • nastavení > Správa aplikací > Locus Map:
  • Auto. spuštění - ZAPNUTO
  • Oprávnění aplikací > Poloha - ZAPNUTO
  • Spořič baterie > ŽÁDNÁ OMEZENÍ
  • zamkněte Locus Map v paměti RAM - spusťte Locus Map > minimalizujte jej > otevřete správce spuštěných aplikací > dlouhý stisk na box Locusu > klepněte na ikonu zámku
  • v zájmu hladkého chodu aplikace důrazně doporučujeme pro Locus zapnout povolit všechna dostupná systémová povolení

Některá zařízení (např. Motorola) umožňují vyloučit službu určení polohy z optimalizace baterie. Více informací o možnostech deaktivace optimalizace baterie u dalších výrobců naleznete na stránce https://dontkillmyapp.com/.

Aplikace pro "úsporu" baterie

Na trhu jsou také aplikace třetích stran, které deklarují úsporu energie ve vašem telefonu.

Greenify

Greenify obsahuje speciální nastavení (označené jako pokusné), které vylepšuje úsporné strategie Androidu 6. Tyto strategie se nazývají “mělká hibernace” a “agresivní spánek”. Druhá zmíněná obsahuje také možnost vyloučení konkrétních aplikací z programu a z výše uvedených důvodů se nabízí Locus do tohoto seznamu zařadit také. Bohužel tohle vyloučení nefunguje a po 5 minutách po přechodu zařízení do tohoto módu je záznam trasy Locusu zrušen. Používání tohoto módu nebo ještě lépe celé aplikace proto nedoporučujeme.

Univerzální řešení?

Memory Locker

Nedávno jsme objevili utilitku, která dokáže zamknout Locus (a další aplikace podle vašeho výběru) v operační paměti RAM vašeho přístroje. Nazývá se Memory Locker a je ke stažení v obchodě Google Play. Otestovali jsme několik přístrojů a výsledky vypadají slibně. Nicméně jelikož se jedná o aplikaci třetí strany, nepřebíráme žádnou odpovědnost za a ani nemáme vliv na fukčnost aplikace.

GPS Locker

Tato aplikace je schopna udržet zapnutou GPS vašeho zařízení a operační systém ji nevypne - doporučujeme v případě, že Locus ztrácí GPS signál při provozu na pozadí a žádné z výše uvedených metod nepomáhají. Aplikace je k dispozici v Google Play Store >>

cz/manual/faq/gps_lost_fix_android6.txt · Last modified: 2021/01/05 12:50 by mstupka